КНИЖКОВА МАГІЯ ЗАПРОШУЄ ДО ЧИТАННЯ

Буктрейлер – сучасна форма реклами книги

Всі ми звикли до звичайного способу зацікавити книгою - книжкової виставки. Це коли книги красиво стоять на поличках. Але зараз з'являються все нові і нові форми роботи в бібліотеках. Спочатку це були віртуальні виставки, а тепер це буктрейлер. Що ж це таке?

З англійської book - це книга, trailer - тягач, причіп, призначений для перевезення вантажів. Дослівний переклад: тягнути книгу на причепі. А простіше кажучи, буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Основне його завдання - яскраво і образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача, спонукати до читання.

Буктрейлери поділються на кілька груп:

1.    За жанром:

Анонс – коротко розповідається про книгу, її сюжет і автора, а також про її видання, про надходження у певну бібліотеку, якщо буктрейлер замовлено чи виготовлено працівниками бібліотеки.

Відгук – ролик, у якому автор буктрейлера ділиться враженнями від прочитаної книги. Розповідається про автора, видавництво, книгу. А також – коротко про її сюжет (бажано, уникаючи при цьому «спойлерів»[1]). Також доречними є цитати від героїв книги чи автора – це дозволяє читачеві ближче познайомитись із твором за короткий час.

2.    Форма виконання:

Повноцінний відеоролик – виготовляється за допомогою професійних засобів відеозйомки та монтажу. Може вміщувати короткі діалоги між героями книги, виконані акторами. По структурі динамічний та яскравий, можливе використання різноманітних спецефектів (залежно від фантазії та фінансового забезпечення замовника i виконавця).

Слайд-шоу, презентація – виготовляється здебільшого за допомогою комп’ютерної програми Power Point, яка є у більшості користувачів Microsoft Office. Відрізняється меншою динамічністю і яскравістю та більшою кількістю текстів.

Популярність буктрейлерів зростала завдяки розвитку Web 2.0: соціальних мереж, блогів, серверів відеоінформації на зразок YouTube тощо. Тож дуже швидко в розвинутих країнах такі промо-ролики стали невід’ємною частиною рекламної кампанії кожного бестселера.

Давайте разом поринемо в світ "магічних" книг, а видання, про які йдеться в букрейлерах, ви можете отримати в нашій бібліотеці!


АНТУАНА ДЕ СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ "МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ"

Маленький принц" - казка-притча, розповідь не про конкретних людей, а про людство і душу людини взагалі.

 


ОКСАНА ЛУЩЕВСЬКА ТА ЛАНА СВІТАНКОВА "СОЛЬКА І КУХАР ТАРА-ПАТА"

Смакота — річ, звісно, дуже приємна, однак не така проста, як здається на перший погляд. Бо що, скажімо, у вас передовсім асоціюється зі словом «смакувати»? Напевне, розмаїті смачненькі страви, які приносять задоволення, покращують настрій та самопочуття. І ви маєте рацію — однак не на всі сто відсотків, а приблизно… на п’ять.

Погляньте на смакоту інакше — і тоді ви разом із дітьми зможете смакувати сонячний ранок, сімейні прогулянки, дощик, спілкування з друзями, пригоди, книги, сон. І навіть якщо звідкись усе ж вигулькне поганий настрій, як це сталося з відомим кухарем Тара-патою, варто уважно роздивитися довкола і не проґавити свого рятівника, а нагодувати його чимось смачненьким. Солька ж як ніхто знає, що зазвичай щастя ховається простісінько перед носом — удома!


НІНА ЕЛІЗАБЕТ ҐРЬОНТВЕДТ "ПРИВІТ, ЦЕ Я!"

Нелегка це справа — дорослішання. Іноді воно виливається в суцільну халепу: молодша сестричка — вереда, найкраща подруга — зрадниця, сусідський хлопчина Стіан — повний бовдур, батьки — далекі, наче космос. В душі Уди стільки всього накипіло, що тендітній

Із цією книжкою юні читачі зможуть краще пізнати самі себе і впоратися з власними почуттями, знайомлячись із досвідом Уди. Три ключові проблеми в процесі психологічного становлення дитини — конфлікт самоусвідомлення, дружба і перша закоханість — незмінні в житті кожного, і дуже важливо їх успішно вирішити. Тоді й сестра виявиться справжнім другом, а Стіан — не таким уже й поганим. І взагалі, життя прекрасне — а всі халепи мов вітром здуло...


 МИКОЛА ГОГОЛЬ "ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ ПОБЛИЗУ ДИКАНЬКИ"

  Творчість Миколи Васильовича Гоголя — одне з самих вершинних явищ російської художньої культури минулого. Протягом двох десятиліть своєї подвижницької літературної діяльності Гоголь створив такі шедеври, які сприймаються як зразкові в російській і світовій літературі. 


ЛЬЮЇС КЕРРОЛ "АЛІСАВ КРАЇНІ ЧУДЕС"

Ні, ви тільки подумайте! Який сьогодні день дивний! А вчора все йшло, як звичайно! Може це я змінилася за ніч? Дайте-но згадати: сьогодні вранці, коли я встала, я це чи не я? Здається, вже не зовсім я! Але якщо це так, то хто ж я в такому випадку? Це так складно ... 


ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО "ПРИГОДИ ЖУРАВЛИКА"

Всеволод Нестайко — відомий у світі український  дитячий письменник. Його веселі, дотепні й мудрі твори полюбилися не одному поколінню юних українців, їх також із задоволенням читають діти інших країн. Твори відомого дитячого письменника перекладено багатьма мовами світу. Вони подарують вам багато радощів, веселощів, сміху.


Г.Х.АНДЕРСЕН "СНІГОВА КОРОЛЕВА"

Тут розкриваються неймовірні пригоди маленької, але дуже сміливої дівчинки, яка будь що хотіла врятувати свого названого братика. 

p>

 


АСТРІД ЛІНДГРЕН "МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ"

Пропонуємо всім познайомитися з пригодами Карлсона, кумедного чоловічка, який живе на даху.


ІВАН ФРАНКО "УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ"

Ролик присвячений драмі відомого українського письменника Івана Франка "Украдене щастя".

close