ЮНИЙ ДРУЖЕ, ЗАПАМ’ЯТАЙ ДЕЯКІ НАШІ ПОРАДИ ЩОДО ПОВЕДІНКИ, КОЛИ ТИ САМ УДОМА.

Привіт, мій юний друг!

У цьому розділі ми хочемо дати тобі деякі поради. Вони допоможуть тобі зорієнтуватися у складних ситуаціях. Тому читай їх уважно і намагайся їх запам’ятати!

Бути обережними з електроприладами та розетками. Самостійно  вмикати у розетки електроприлади дітям забороняється. Сторонні предмети у розетку вставляти не можна.

Не залишай без догляду увімкненні, а ще краще зовсім не вмикай без потреби електроприлади, у роботі яких ти не розумієшся! Безпечне поводження з електроприладами може призвести до таких нещасних випадків, як пожежа.

Якщо ви з друзями вирішили пограти у тебе вдома, пам’ятай про правила безпечного поводження:

 

Ні в якому разі не грайся зі сірниками, запальничками та не включай газові прилади! Це не інструмент для дитячих іграшок! Навіть від іскринки може спалахнути велика пожежа!

 

Вода - не іграшка! Не грайся  з водою, не набирати самостійно ванну, не залишай без нагляду включений кран.

 

Не торкайся гарячих речей! Гарячий чайник, праска, чашка з гарячим напоєм — доторкнувшись до таких речей можна отримати опік.

 

Гострі предмети – різноманітні кухонні прилади, ножиці та інші подібні речі не призначені для гри! Ти можеш когось серйозно поранити чи поранитися сам!

 

Ніколи не бери без дозволу ліки! Їх неконтрольоване вживання може викликати сильне отруєння.

 

Ні в якому разі не експериментуйте з всілякими хімічними речовинами, які дорослі використовують у господарських цілях, оскільки багато з господарських речовин надто небезпечні для здоров’я. Потрапивши на тіло, вони можуть викликати опіки, а також пошкодити меблі тощо.

 

Ніколи не визирай у відкрите вікно, не перегинайся через підвіконня, не виходь без нагляду дорослих на балкон. Якщо необережно визирнути у вікно, можна впасти з висоти.

 

Якщо ти сам і у двері квартири подзвонили, пам’ятай, ти залишився за старшого у квартирі і відповідаєш як за свою безпеку, так і за збереження речей родини!

          ► Перевір, чи замкнені двері на замок.

          ► Не відкривати двері незнайомцям, не відповідати на телефонні дзвінки, що в квартирі немає дорослих.

 

Тобі бажано не розмовляти з незнайомцем через двері, але якщо цього не вдалося уникнути, то спочатку спитай: «Хто там?», зазирнувши у вічко, і ні в якому разі не відчиняй двері, якщо там людина, яка тобі не знайома! На допитливі запитання незнайомців про тебе, твоїх батьків, місце їх роботи, коли повертаються з роботи і таке інше – не відповідай. Але якщо тебе попросять передати якусь інформацію для дорослих, запам’ятай її і перекажи батькам.

 


ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ МАЛЮКАМ У ВІРШАХ

close