З ІСТОРІЇ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ

     В 1950 році при бібліотеці для дорослих створено дитячий відділ. Ініціатором створення став відділ культури. Книжковий фонд для юних читачів нараховував біля сотні екземплярів книг. Завідуючою районною бібліотекою для дорослих була Шкляр Поліна Василівна. Саме воначимало зусиль і вміння доклала  для поповнення, систематизації книжкових фондів. Багато дитячої літератури передано із власних бібліотек, куплено в книжкових магазинах. Так формувався книжковий фонд бібліотеки для дітей.

    В результаті непродуманих реформ  Віньковецький район був ліквідований і деякі негативні явища вплинули на розвиток  матеріально-технічної бази бібліотеки. Але згодом в 1966 році згідно Указу Президента і Верховної Ради УРСР Віньківці знову стали центром однойменного району. Бібліотеку для дітей було перейменовано в районну дитячу бібліотеку і переведено в краще приміщення (в центрі селища по вулиці Соборної України) , де знаходиться по сьогоднішній день. Приміщення забезпечили спеціальними меблями, стендами, виставками.

     Очолила районну дитячу бібліотеку Антонюк Софія Василівна, яка зробила вагомий внесок в розвиток бібліотечного обслуговування дітей в 60-80 роках. На всіх етапах розвитку нашого суспільства дитяча бібліотека була і є доброю підмогою у вихованні підростаючого покоління. Впродовж десятиліть своєї діяльності бібліотека сформувала багатий книжковий фонд - близько 15 656   примірників творів друку. Бібліотечні працівники активно популяризють творчість письменників рідного краю, а саме: М. Савчука,  О. Галандзовської, П. Старости, П. Кукурудзи і багато інших. Велася робота по удосконаленню естетичного виховання дітей шляхом рекомендації художньої літератури, книг з питань мистецтва, використання кіно-, фотодокументів.

    Довгий час працювали у дитячій бібліотеці, виховували у дітей любов до читання, до книги справжні книгомани: О. М. Тернавська, І. М. Мельник, Ж.П. Дзіковська.

     Бібліотека тісно співпрацює із навчально-виховним комплексом, дитячими садочками “Білочкою” і “Колобок”, будинком дитячої та юнацької творчості,  дитячою школою мистецтв.

     На сьогодні Віньковецька районна бібліотека для дітей є вікном у світ, засобом, що забезпечує всі умови для духовного розвитку, самоосвіти та виховання. Вона є головною дитячою бібліотекою району, яку щороку відвідує чимала кількість дітей, вчителів, вихователів дошкільних навчальних закладів, батьків. До їхніх послуг сьогодні більш ніж 15000 примірників книг, 20 назв періодичних видань, методико-бібліографічні матеріали, тематичні папки та довідково-бібліографічний апарат.

    Крім цього, користувачі Віньковецької районної бібліотеки для дітей мають можливість задовольнити свої інформаційні потреби у бібліоінтернет-центрі з  безкоштовним доступом до Інтернету, створеного завдяки сприянням БО "Розвиток рідного Поділля".

close