ЛЮБИЙ ДРУЖЕ!

Дуже багато книжок існує на світі.

У бібліотеці їх теж багато. Як не заблукати у книжковому місті і знайти саме ту книжку, яка, можливо, стане улюбленою?

Звичайно ж, можна шукати самостійно, а можна скористатися порадами бібліотекаря, навіть створити разом індивідуальний список читання!

 

А ще можна скористатися нашим сайтом!

На цій сторінці ви знайдети відгуки про прочитані книги ваших ровесників.

Читай сам та рекомендуй свої друзям! Власні відгуки на прочитані книги можна надсилати на нашу електронну адресу: vinrdb@ukr.net

 

Жук Валерія,

учениця 4-го класу гімназії Віньковецького НВК

 

 

 

 

Велике задоволення я отримала, читаючи роман американської письменниці Елеанор Портер «Полліанна». Головна героїня твору – дівчинка Полліанна. Вона моя ровесниця.

Сторінка за сторінкою книга поступово відкривала для мене непросту і незвичайну історію життя маленької героїні. На її долю випало багато випробувань: рано залишилася сиротою, потім отримала тяжку травму хребта й була прикута до ліжка. Як я її жаліла! Але мама сказала, що цього робити не потрібно, бо Полліанна – сильна дівчинка (мама читала роман зі мною). І справді, дівчинка, незважаючи на все, радіє кожному дню і намагається допомогти всім, з ким зустрічається.

Під її впливом змінюються мешканці містечка Белдінгсвіль, які звикли жити лише для себе, замкнувшись у своєму дріб’язковому світі. 

Мені дуже хочеться бути схожою на Полліанну, маленьку дівчинку, котра вміла «грати в радість». Хочу бути такою ж щирою, відвертою і душевною, радувати своїми добрими вчинками і підтримкою маму, тата і всіх, хто живе поряд зі мною та піклується про мене. 

 

 Портер Е. Полліанна: роман / Е.Портер, пер. з англ. В.Наливаної. – Київ: Компанія ОСМА, 2015. – 304с.

Захоплива книжка про янгольську дівчинку, що її батько навчив дякувати за все Богові та людям, шукати навіть за найнесприятливіших обставин у житті тільки позитивне та хороше. Змінюючись сама, головна героїня завдяки невичерпному оптимізму й життєрадісності змінює довкола себе і людей, і світ. Цікавий твір — на всі часи.

 

 

 

Залуцька Дарія,

учениця 4-го класу гімназії Віньковецького НВК

 

 

 

 

Мені дуже подобається читати, тому я вирішила познайомитися з книгою Л. Керролла «Аліса в Країні Див». Тоді я навіть не могла уявити, скільки задоволення отримаю, читаючи її.

З першої сторінки я поринула у цікавий світ пригод, які постійно супроводжували головну героїню Алісу та її друзів. З ними вона познайомилась під час своєї подорожі по загадковій Країні Див. Тут дівчинка зустрілась із різними чудернацькими істотами, що дивували її своїми здібностями та вчинками. Деякі з них були добрими, але незвичними, наприклад, Чеширський кіт, Пелікан Додо. Інші, навпаки, дуже неприємні, злі та невиховані – це Королева Сердець та її піддані. І взагалі, все у тій країні було не так, але Алісі було цікаво подивитися, що відбувається в іншому світі. 

  Керролл Л. Аліса в Країні Див. Аліса в Задзеркаллі / Льюїс Керрол; пер. з англ. В.Корнієнко за ред. І.Малкович; худож. В. Єрко. - 8-е вид. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. - 121, 141 с. : іл. - (Книги, які здолали час). - Книга-перевертка.

До видання увійшли обидві прославлені книги Льюїса Керрола — «Аліса в Країні Див» та «Аліса в Задзеркаллі». Доречні і вишукані ілюстрації Владислава Єрка, як завжди, вражають.

 

 

 

 

Жук Валерія,

учениця 4-го класу гімназії Віньковецького НВК

 

 

 

 

 

Я прочитала багато цікавих книг різних авторів, але найбільше вразила мене книга англійського письменника Чарльза Діккенса « Різдвяна пісня в прозі» Разом з автором я ніби відправилася в незвичайну подорож Різдвяної ночі - тієї дивовижної ночі, коли здійснюються всі мрії і бажання, стають реальними найфантастичніші речі. Адже Різдво - це велике свято, торжество світла і добра, день очищення душі від усякого зла.

Кожен із нас у Різдвяну ніч мріє почати нове життя. У ньому ми будемо іншими: доброзичливими, спокійними, чесними, справедливими, житимемо за християнською мораллю. І що важливо: мріючи про майбутнє, мимоволі вимовляємо слово «добро».

А ось герой Діккенса Скрудж таких обіцянок собі не давав і про добре ставлення до людей почав замислюватися тільки після відвідування його Духами. Саме вони, Духи Різдва, дали йому уроки доброти і милосердя.

 

 Діккенс Ч. Різдвяна пісня: повість / Ч. Діккенс. - Тернопіль: Богдан, 2015. - 64 с.; іл. - (Час читати)

Однієї жахливої ночі Скруджа переслідують аж чотири духи. Чому вони показують йому картини минулого? Чому він бачить інших людей, які насолоджуються Різдвом? Чому духи показують Скруджу смерті малого хлопчика і нікчемного старого скнари? Смійтеся й плачте, читаючи цю різдвяну історію. Скрудж завжди вважатиме Різдво нісенітницею чи навчиться вигукувати «Веселого Різдва усім»?

 

 

 

 

 

Жук Валерія,

учениця 4-го класу гімназії Віньковецького НВК

 

 

 

 

Останнім часом  ми читали-перечитували "Гаррі Поттера" Джоан К. Ролінґ і "Володаря перстнів" Дж. Р. Р. Толкіна , дивилися-передивлялися фільми, створені за цими творами. А виявляється, що і в українській літературі є книга, яка нічим не поступається класиці зарубіжного фентезі. Я маю на увазі повість Володимира Рутківського "Джури козака Швайки".

Цей твір мені дуже сподобався. Чому? А тому, що він не здається мені аж занадто фантастичним. З нього ми можемо багато дізнатися про ті часи, коли в нашій Батьківщині зароджувалася та сила, та воля, якою кожен українець гордився, гордиться й буде гордитися ще багато років, а, може, й століть.

Прочитавши повість В. Рутківського, не тільки шестикласник, але й третьокласник на все життя запам'ятає обставини та причини, які спричинили виникнення козацтва, козацьких січей і характерництва.

Крім того, на відміну від зарубіжних магів та чародіїв, український козак-характерник Швайка людяніший і добріший. Він не хизується своїми можливостями, у нього немає бажання стати володарем чогось чи когось. Він лише прагне допомогти своїм друзям і своєму краю. І цим він мені надзвичайно подобається!

 

  Рутківський В. Джури Козака Швайки: історичний роман / В.Рутківський. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 336с.

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників.

close