Головна » 2018 » Лютий » 21 » Відродися, моя мово, щоб звучала в серці знову!
15:52
Відродися, моя мово, щоб звучала в серці знову!

 Щороку 21 лютого Україна, разом зі світовою спільнотою, відзначає Міжнародний день рідної мови. Історія цього свята пов’язана з доволі драматичними подіями. Саме 21 лютого 1952 року була жорстоко розстріляна демонстрація захисників бенгальської мови в азійській країні Бангладеш, які вимагали визнання мови банго як державної. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладешу) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників, полеглих за рідну мову.

На пропозицію цієї держави у жовтні 1999 року на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було встановлено відзначення Міжнародного дня рідної мови. Саме ця організація постановила: «щорічно, в усьому світі, в усіх країнах, – великих і малих, – в один і той же день, 21 лютого, починаючи з 2000 року, проходять свята рідної мови». Головне завдання свята – привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми збереження всього розмаїття мов і культур світу. Вперше Міжнародний день рідної мови святкували 21 лютого 2000 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року з метою зміцнення державотворчої функції української мови, а також для сприяння вільному розвиткові мов національних меншин. Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

У Віньковецькій районній дитячій бібліотеці цей день щороку відзначають різними заходами. Цього року працівники РДБ провели веб-карусель "Відродися, моя мово, щоб звучала в серці знову",  в якій взяли участь вчителі та учні 3-4 х класів гімназії та 9 А класу Віньковецького НВК.

Рідне слово… Скільки в ньому чарівних звуків, животворного трепету і вогню, лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками.  Про мову – духовний скарб нації, про те, що це - не просто засіб людського спілкування, про те, що вона живе в наших серцях - йшла мова під час проведення заходу. У виконанні Є.Колісник, Т.Томак та Д.Фурмана прозвучала поезія про мову та "Молитва до мови" К.Мотрич.

Крім того, ведучі веб-каруселі М.Жук та Н.Любовецька запропонували присутнім інтелектуальну вікторину, що складалася з кількох турів. Діти показали свої знання та ерудицію, відгадуючи загадки, прислів'я, фразеологічні звороти, значення імен тощо.

На один із турів завітали дві чарівні кумасі Мотря та Параска (С.Кушнір та Г.Слишинська, провідні бібліотекарі ЦРБ).  Вони так люблять плескати своїми гострими язичками, що не уявляють свого життя без пліток та пересудів. Учасники мали дуже уважно послухати їх розмову та запам’ятати з неї якомога більше народних прислів’їв та приказок. 

Свято рідної мови було весели та пізнавальні,  а 3 найерудованіших та найкмітливіших учасника на згадку отримали по патріотичному подарунку.

Переглядів: 314 | Додав: VCRB | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
close